Najnowsze planszówki ze sklepu w Krakowie

Przez kilka lat intensywnego grania, wyczerpaliśmy ze znajomymi repertuar planszówek w które moglibyśmy grać na naszych wieczornych spotkaniach w klubie planszówkowym. Mieliśmy co prawda kilka ulubionych tytułów, aczkolwiek lubiliśmy odmianę. Przez dłuższy czas musieliśmy więc zadowolić się znanymi grami, czekając na kolejną nowość.

Nowe gry planszowe na zamówienie

gra planszowa w KrakowieJeden z kolegów z paczki był odtwórcą historycznym, i od znajomych z wyjazdów dowiedział się o planach i projekcie gry planszowej, osadzonej w klimatach słowian i wikingów. Na stronach internetowych było nieco informacji o owej grze, choć twórcy nie zdradzali zbyt wielu szczegółów. Sama oprawa graficzna była na tyle przyciągająca uwagę, iż postanowiliśmy z kolegami poczekać do premiery, by w pierwszej kolejności móc ją wypróbować. Owa gra planszowa w Krakowie pojawiła się już w dniu premiery. Autorzy zadbali o porządną reklamę, i w większości sklepów z grami i planszówkami, jakich było wiele w okolicach rynku, miało na szybie reklamę z logo owej gry. W naszym ulubionym klubie gra była dostępna do wypróbowania już tego samego wieczoru, i z dużym entuzjazmem zabraliśmy się za testowanie. Okazała się ona przyjemna, o łatwych do zrozumienia zasadach, aczkolwiek wymagająca niemało kombinowania i myślenia, by osiągnąć wyznaczone cele w grze. Najlepsze jednak było to, że była bardzo elastyczna i możliwa do dopasowania do konkretnej grupy graczy, więc można nad nią było spędzić wiele wieczorów, i nigdy rozgrywka nie była taka sama.

W niedługim czasie, cała paczka zaopatrzyła się w swoje egzemplarze gry, bo mimo jej popularności, sklepów w okolicy było na tyle dużo, iż zawsze dało się gdzieś znaleźć egzemplarz. Spodobała się nam na tyle, że obecnie czekamy z niecierpliwością na rozwinięcie do niej.