Niedrogie noclegi w Częstochowie

Do Częstochowy zazwyczaj wybieramy się na pielgrzymkę do Jasnej Góry. Oprócz klasztoru znajdziemy tam jednak także wiele innych obiektów wartych naszej uwagi. W Częstochowie można miło spędzić czas na zwiedzaniu miasta.

W Częstochowie znajdziemy niedrogie noclegi

tanie noclegi częstochowaJeśli wybieramy się tam na kilka dni musimy znaleźć nocleg. Warto postarać się o niego wcześniej, a nie kilka dni przed przyjazdem. Dzięki temu znajdziemy dobry nocleg w niskiej cenie. Jeśli chodzi o tanie noclegi Częstochowa oferuje je nie tylko pielgrzymom. Znajdziemy tu wiele hosteli i niedrogich hoteli. Możemy również zdecydować się na wakacyjny wynajem mieszkania. Skoro jednak przyjechaliśmy zwiedzać miasto w pokoju nie będziemy spędzać wiele czasu. Będzie to nasza baza wypadowa. Polecam wybrać się na spacer do parków jasnogórskich. Znajdują się na wschodnim zboczu Jasnej Góry. Oprócz sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie jest wiele innych pięknych kościołów: Archikatedra św. Rodziny czy kościół św. Jakuba. Obejrzyjmy też ratusz. Oprócz siedziby władz miasta znajdziemy tu również Muzeum Częstochowy. Zapoznajmy się z bogatą historia tego miasta. Popularnym wśród turystów miejscem jest również Muzeum Zapałek. Tylko tu zobaczymy pracującą linią produkcyjną z lat 30stych XX wieku. Dla miłośników historii polecam wizytę w rezerwacie archeologicznym, w którym zobaczymy bardzo ciekawe muzeum eksponujące cmentarzysko kultury łużyckiej. Miasto może być również punktem wypadowym na wycieczki po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

Do Częstochowy zjeżdżają nie tylko pielgrzymi. Można tu zobaczyć wiele ciekawych zabytków oraz poznać historię tego ciekawego miasta, które kiedyś składało się z dwóch części: Starej i Nowej Częstochowy. Łączy je teraz ze sobą reprezentacyjna aleja Najświętszej Maryi Panny.