Nowoczesne bieżniki na stół

Na co dzień czy od święta warto zadbać o to, aby centralny element pokoju dziennego, jakim często jest stół lub ława, prezentował się elegancko. Ładne nakrycie stołu jest istotnym elementem wystroju wnętrz. Moda na brak nakryć powoli przemija, nie każdy mebel jest też na tyle estetyczny, aby pozostawić całkiem pusty blat.

Dopasowanie bieżników na stół do stylu wnętrza

bieżniki na stółPodstawową zasadą dobrego wystroju wnętrz jest dopasowanie do siebie charakterem wszystkich występujących w pokoju przedmiotów. Duże meble powinny mieć raczej stonowane kolory, aby nie tworzyć wrażenia przytłaczania pomieszczenia. Na większą swobodę możemy pozwolić sobie przy dobieraniu dodatków, takich jak bieżniki na stół. Bieżnik jest rodzajem obrusa, jednak znacznie od niego mniejszym. Nie okrywa całego blatu, ale umieszcza się go w centralnej części stołu. Pełni raczej funkcję ozdobną, a nie ochronną wobec mebla. Kiedyś bardzo popularne były lniane bieżniki ręcznie haftowane we wzory ludowe. Uznaniem cieszyły się też obrusy wyszywane haftem Richelieu. Takie właśnie obrusiki nadal mogą być ozdobą pokoju, jeśli pasują do stylu całości. Wśród ciężkich, ciemnych mebli będą wyglądały idealnie i dodawały lekkości. Powstanie wówczas klimat nieco vintage, kojarzący się z ciepłem i bezpieczeństwem, jak w pokoju babci. Jeśli jednak mieszkanie mamy urządzone raczej nowocześnie, wybierzmy inny styl. Wyszukajmy w sklepach bieżniki z graficznymi printami albo w intensywnych kolorach. Tworząc wyraźną plamę barwną dodadzą wnętrzu energii.

Bieżniki z eleganckich, naturalnych tkanin, jak gruby len, dobrze też wyglądają niebarwione. Pasują wówczas do stylu ekologicznego. Warto poświęcić chwilę na rozważenie, jaki rodzaj dodatków będzie najlepiej pasował do stylu naszego mieszkania.