Nowoczesne klawiatury komputerowe

 

Klawiatury do zestawów komputerowych często były dość podstawowe, i zdecydowanie niewygodne podczas grania. Wielu kolegów niemal natychmiast zamieniało je na lepsze i bardziej ergonomiczne klawiatury gamingowe z podświetleniem i dodatkowymi funkcjami, bo takowe przydawały się o wiele bardziej podczas rozgrywek.

Klawiatura dla profesjonalnego gracza

klawiatury mechaniczneJedną z ogromnych zalet porządnych klawiatur dla graczy była ich wielkość. Gamingowe klawiatury mechaniczne były nieraz dwukrotnie szersze niż ich podstawowe odmiany, a klawisze były rozstawione w taki sposób, by można na nich było trzymać ręce w naturalnej pozycji, która nie męczyła nawet po długich godzinach grania. Taki układ ułatwiał również korzystanie z klawiatury, gdyż o wiele mniej zdarzały się wtedy pomyłki i problemy ze sterowaniem podczas gry. Podświetlenie było niemal standardowym dodatkiem do nawet najprostszych klawiatur, i było ono ogromnym ułatwieniem, zdecydowanie przydatnym dla każdego użytkownika komputera, nie tylko dla graczy. Podświetlenie pomagało zarówno w sterowaniu jak i w pisaniu nawet w najprostszej odmianie. Bardziej zaawansowane klawiatury posiadały możliwość zmiany nie tylko jasności podświetlenia, ale również koloru. Była to zarówno opcja kosmetyczna, pozwalająca dopasować wygląd klawiatury do upodobania użytkownika, ale również zapobiegała podrażnieniu oczu przez zbyt jasno ustawione podświetlenie.

Dodatkowe klawisze funkcyjne w owych klawiaturach umożliwiały zaprogramowanie nie tylko ciągu komend do szybkiego wykorzystania w grach, ale mogły również służyć jako skróty do plików zapisanych na komputerze lub programów. Takie rozwiązanie pozwalało na wygodne i szybkie dopasowanie funkcji do własnych potrzeb, i znacznie ułatwiało korzystanie z komputera.