O czym trzeba pamiętać, budując basen kryty?

Dużą atrakcją w hotelu jest zawsze basen. Dlatego niektóre hotele decydują się właśnie na taki sposób przyciągnięcia zainteresowania i gości. Oczywiście w hotelach najczęściej budowane są baseny kryte. Jeśli taki hotel znajduje się nad morzem, to basen jest doskonałą alternatywą dla gości w przypadku nieładnej pogody na zewnątrz.

Wilgoć w pomieszczeniu i osuszanie powietrza na basenie krytym

budowa basenów hotelowychJeśli basen będzie budowany w budynku, trzeba zawsze wziąć pod uwagę wszystkie inne prace, z którymi się to wiąże. Przede wszystkim w pomieszczeniu, w którym znajduje się basen, będzie dochodzić do powstawania ogromnej ilości wilgoci. Nie jest to wskazane, dlatego trzeba dodatkowo wyposażyć takie pomieszczenie w sprzęt, który będzie cały czas usuwał nadmiar wilgoci na basenie. Oczywiście budowa basenów hotelowych bierze to pod uwagę i firmy, które się tym zajmują, od razu montują wszystkie niezbędne sprzęty. Jeśli chodzi o intensywność parowania, można ją znacznie ograniczyć (a nawet praktycznie całkowicie wyeliminować), jeśli podniesie się temperaturę powietrza w pomieszczeniu o kilka stopni wyżej w stosunku do temperatury wody w basenie. W ten sposób nie będzie dochodzić do nadmiernego parowania i nie będą potrzebne inne metody usuwania z pomieszczenia wilgoci. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że w pomieszczeniu, w którym znajduje się basen, trzeba regularnie osuszać powietrze.

Jeśli nie będzie dochodzić do osuszania powietrza, to niestety para wodna będzie się skraplać na różnych powierzchniach, a już na pewno na szybach. Aby temu zapobiec, można zainstalować specjalne osuszacze powietrza w pomieszczeniu. Trzeba jednak wiedzieć, że wydajność takich urządzeń jest duża tylko w przypadku niewielkich pomieszczeń w basenem. Im większe pomieszczenie, tym więcej osuszaczy powietrza należy w nim zamontować.