Odciąg wiórów, przydatna maszyna

Szeroki dział produkcji, który podchodzi pod obróbkę skrawaniem czyli CNC doczekał się wielu udoskonaleń. Nowe systemy sterowania obrabiarek, schładzania oraz coraz to lepsze maszyny powodują, że producenci biorą udział w swoistym wyścigu udoskonaleń. Jednym z takich udoskonaleń jest odciąg wiórów.

Rewolucja przy pomocy odciągów wiórów

odciąg wiórówObrabiarki CNC są to urządzenia, które są szeroko stosowane do obróbki detalu za pomocą skrawania. Wyróżniamy wiele rodzajów obrabiarek jednakże pod jednym względem się nie różnią, mianowicie każda z nich w procesie skrawania wytwarza element uboczny zwany wiórem. Często trzeba samemu przerywać tryb pracy i odmiatać miejsce obróbki ze zbędnych wiórów. Odciąg wiórów po odpowiednim ustawieniu rury zasysającej jest w stanie wciągnąć wszystkie wióry powstałe podczas pracy. Rozwiązanie to jest skuteczne i bardzo praktyczne ponieważ pozwala skrócić czas pracy przy jednym detalu. Maszyna o której mowa zasysa wióry i odprowadza je do specjalnie zaprojektowanego pojemnika, następnie jest stamtąd usuwany. Odciągi wiórów są używane też w innych zajęciach takich jak stolarstwo, szlifierstwo i inne które też są odpowiednie dla tego urządzenia. W internecie możemy spotkać wiele zawodów i ludzi je wykonujących, którzy bardzo polecają używanie odciągów wiórów a wręcz nie wyobrażają sobie pracy bez nich po jakimś czasie. Producenci odciągów stosują coraz to lepsze rozwiązania co dla użytkowników jest jedynie plusem.

Warto wybrać i zacząć używać odpowiedni odciąg wiórów dlatego, że to jest urządzenie które przyśpiesza proces pracy. Producenci gwarantują nam, że jeżeli zaczniemy używać ich odciąg to po jakimś czasie wręcz nie będziemy sobie mogli wyobrazić pracy bez niego więc czemu by nie skorzystać z ich oferty.