Oprawa ledowa czy profil?

W życiu człowiek musi podejmować bardzo dużo decyzji. Robimy to codziennie nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Niektórym wyborom nadajemy odpowiednią rangę, a o innych zapominamy. Jedne sprawiają nam przyjemność, a drugie trudność. Zazwyczaj urządzanie własnego domu, należy do tej pierwszej kategorii.

Rodzaje opraw ledowych

oprawy ledJeśli już poznamy zalety oświetlenia ledowego, z pewnością właśnie je wybierzemy. Czemu? Bo się po prostu opłaca w aspekcie finansowym i jest bardzo estetyczne. Dlatego zdecydowana większość instalowanego nowego oświetlenia to właśnie oprawy ledowe lub profile. Czym się różni oprawa od profilu? Najprościej mówiąc – kształtem. Profil jest długi i tworzy linie, która zarysowuje kształt. Oprawa to oświetlenie punktowe. Jak żyrandol czy lampa. Przeciętnemu człowiekowi, który chce urządzić dom, to wyjaśnienie wystarczy. Gdy już wiemy na przykład, że interesują nas oprawy led, a nie taśmy wpuszczone w profil, oglądając je, przekonujemy się, że dalszy wybór wcale nie jest łatwiejszy. W tej chwili na rynku jest mnóstwo rodzajów opraw. Są przepiękne, nowoczesne, klasyczne, proste i ozdobne. Wybór jest to tylko kwestią gustu. Oczywiście różne oprawy inaczej będą oddawały światło, ale w teorii tego nie poznamy. Dla nas najistotniejsze jest, gdzie oprawa ma być umieszczona i tym samym, skąd ma iść źródło światła. Czy chcemy, by oprawa była stojąca, wisząca wbudowana w ścianę czy sufit. A może na szynie?

Do wyboru, do koloru. Możliwości są niemalże nieograniczone. Pamiętajmy, że wybór opraw do domu łączy się bardzo z kwestią estetyczną, ale jeżeli chodzi już o miejsca pracy, to inne czynniki są brane pod uwagę. Wtedy już trzeba zwrócić uwagę na właściwości techniczne, spełniające ewentualnie wymagane normy użytkowania.