Pielucha uszyta z flaneli

Dla każdej przyszłej mamy, kompletowanie wyprawki jest z pewnością miłym doświadczeniem. Już na tym etapie podejmuje decyzję o wyborze łóżeczka, wózka czy ubranek. Jednak musi też pamiętać o produktach mniej istotnych, ale przydatnych.

Jaki rozmiar ma pielucha flanelowa?

Pieluchy flanelowePrzy noworodku i niemowlaku jest potrzebnych wiele rzeczy, które będą wykorzystywane niemalże każdego dnia. Oczywiście są to ubranka i pieluszki do przewijania, które każdego dnia schodzą w dużych ilościach. Jednak poza pieluszkami jednorazowymi dostaniemy także pieluszki wielorazowe, które mają znacznie szersze zastosowanie. Przede wszystkim służą jak wkłady do pieluch wielorazowych, ale także jako praktyczny materiał do zadań specjalnych. W sprzedaży znajdziemy pieluchy flanelowe, tetrowe i bambusowe, które przydadzą się każdej mamie. Przede wszystkim wszystkie rodzaje są miękkie i delikatne w dotyku, przez idealne dla delikatnej skóry malucha. Pieluchy tetrowe są najcieńsze i najtańsze, dlatego warto je wykorzystywać do wycierania buzi i rączek malucha. Pieluszki flanelowe są znacznie grubsze, bardziej wytrzymałe i odporne na rozdarcia. Równie dobrze co tetra chłoną wilgoć i są ciepłe. Mają przyjemną pluszową powierzchnię  przeważnie są kolorowe z nadrukami. Z powodzeniem mogą służyć jako prześcieradło na przwijaku, lekkie okrycie w ciepłe dni, osłona ramienia przed zabrudzeniem w trakcie noszenia malucha do odbicia po posiłku, ale również można w nie spowijać malucha, gdyż mają optymalny rozmiar.

Każda mama powinna się zaopatrzyć przynajmniej w kilka pieluszek flanelowych, ponieważ na pewno się przydadzą w opiece nad dzieckiem. Kiedy maluch z niej wyrośnie, to może służyć jako chłonny i miękki ręcznik. Bez problemu można ją prać w wysokich temperaturach.