Pluszowe misie dla dzieci

Każdy z nas pamięta swoją ulubioną zabawkę z dzieciństwa, z którą nie mógł się rozstać. Dzieci często zabierają ze sobą przytulanki do przedszkola, czy nawet do szkoły. To ich nieodzowni towarzysze, z którymi poznają świat i przeżywają swoje pierwsze przygody.

Jakiego misia kupić dziecku?

misie pluszoweKupując dziecku maskotkę, zastanawiamy się jaka będzie najlepsza. Można iść za panującą modą i kupować maskotki będące podobiznami bohaterów z bajek, lub filmów dziecięcych. Jednak zawsze na topie i ponadczasowe będą misie pluszowe, które miał każdy z nas. To nieodzowni towarzysze przygód małych tuptusiów i prawdziwi przyjaciele w ciężkich chwilach. Często płaczące dziecko pocieszamy wręczając mu przytulankę, którą maluch od razu łapczywie łapie i przytula do siebie. Ukochana przytulanka zastępuje rodzica, w chwilach kiedy dziecko jest samo w łóżeczku. Misie nieodzownie kojarzą się nam z dzieciństwem i też nie bez powodu powstało już tyle bajek, których głównym bohaterem jest mały miś. Dzieci często noszą ze sobą maskotki dużo większe od siebie, co wygląda bardzo słodko kiedy maluch dźwiga misia dwa razy większego od siebie. Dla niemowląt najlepsze są bardzo miękkie i lekkie maskotki, które często są w postaci małych kocyków z główkami. Im starsze dziecko, tym większa i bardziej twarda może być przytulanka, ponieważ będzie ono w stanie ją samodzielnie przenosić. Misie najczęściej są wypchane antyalergiczną pianką, albo specjalną watą, która jest bardzo lekka i nie chłonie wody.

Małe dziecko z zabawek potrzebuje jedynie pluszowego misia dostosowanego do jego wieku. Dopiero kiedy dziecko zaczyna chodzić, to następuje wzmożone zainteresowanie innymi, kolorowymi przedmiotami, które mogą się stać obiektem do zabaw. Maskotki powinny się znaleźć na wyposażeniu pokoju każdego dziecka.