Polecane spraye na rany

W każdej domowej apteczce powinien znaleźć się spray antyseptyczny. Jest on niezbędny do opatrzenia rany lub skaleczenia. Dlatego też warto mieć taki spray nawet podczas wakacji z dziećmi. Nie jest to drogi produkt, a starcza na bardzo długo.

Cena sprayu o działaniu antyseptycznym

spray antyseptyczny cenaJeśli chodzi o spray antyseptyczny cena zależy od firmy. W aptece mamy przynajmniej kilka spray antyseptycznych do wyboru. Oczywiście za jeden zapłacimy 20, a za inny 50 zł. Bez względu na cenę dobrze jest mieć taki spray w domu szczególnie jeśli mamy dzieci. Przyda się na wycieczkach i urlopie podczas zadrapań i skaleczenie. Ponadto po operacjach gdzie mamy do czynienia z otwartą rano także przyda się taki spray. Ma działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. Płyn w aerozolu antyseptyczny to po prostu płyn do dezynfekcji skóry, ran i zadrapań. Pomocny jest w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń skóry,  oparzeń słonecznych i ukąszeń owadów.  Nie szczypie, nie piecze co jest ważne w przypadku dzieci, nie plami. Może być stosowany bez względu na wiek. Lekarze zalecają by psikać ranę sprejem antyseptycznym nawet trzy razy dziennie. Oczywiście ranę należy najpierw dokładnie oczyścić i później popsikać. Płyn także spowoduje oczyszczenie rany lecz lepiej jeśli będzie ona uprzednio delikatnie oczyszczona z zanieczyszczeń typu ziemia.

Płyn antyseptyczne można przechowywać bez problemu przez kilka miesięcy od daty otwarcia. Ponadto nie trzeba go trzymać w lodówce leczy wystarczy w temperaturze pokojowej. Jest on bardzo przydatny jeśli mamy małe dzieci oraz po operacjach i większych skaleczenia. Warto mieć zatem takie płyny w swojej apteczce i w razie konieczności z niego skorzystać. Działa on antybakteryjnie oraz przeciwgrzybicze, a także łagodzi męczący ból.