Polecany psycholog dla dziecka

Rodzice, często spotykają się z różnymi problemami wychowawczymi lub edukacyjnymi u swoich dzieci. Dzieje się tak na różnych etapach życia dziecka i w różnym nasileniu. Niestety często rodzice nie wiedzą jak nauczyć dziecko pożądanych zachowań.

Psychologia dziecięca jest bardzo ważna

psycholog dziecięcyWszyscy chcemy dla naszego dziecka jak najlepiej. Czasem jednak nie wiemy jak pomóc mu radzić sobie z emocjami lub problemami w nauce. Warto wtedy odwiedzić psychologa dziecięcego. Psycholog dziecięcy jest osobą przygotowaną  do wspierania rodziny – rodziców i dzieci. Specjalista ten zajmuje się dziećmi od narodzin, aż do momentu skończenia przez nie szkoły. Może pomóc rodzicom rozwiązać ich problemy wychowawcze z dziećmi, natomiast w odniesieniu do dzieci są to najczęściej działania edukacyjne- dotyczące problemów z nauką, jak i terapeutyczne wiążące się z emocjami i sposobem radzenia sobie z nimi. Pracuje w przedszkolu, szkole lub poradni psychologiczno – pedagogicznej. Do psychologa można pójść z każdym problemem. Możemy go zapytać „kiedy dziecko powinno nauczyć się siadać?”, ale głownie odwiedzamy go, gdy nasza pociacha ma problemy wychowawcze lub szkolne. Warto również udać się do psychologa, jeśli sądzimy, że nasze dziecko jest wyjątkowo zdolne. Specjalista potwierdzi bądź zaprzeczy naszym przekonaniom. Dzięki temu, wiedząc, że mamy wybitnie zdolne dziecko, będziemy mogli odpowiednio pokierować jego edukacją. Jeśli zauważymy u dziecka problemy z liczeniem lub pisanie również udajmy się do psychologa. Nasze dziecko może bowiem cierpieć na dysleksję.

Psycholog stwierdzi również gotowość szkolną naszego dziecka. Będziemy mogli również zdecydować czy poradzi sobie w przedszkolu. Pamiętajmy, że pierwsze dni naszego dziecka w przedszkolu są dla niego bardzo trudne, bo oznaczają kilkugodzinne rozstanie z rodzicami.