Poręczna wielofunkcyjna krótkofalówka

Na wielu obiektach na których pracowałem, koniecznością była komunikacja z innymi pracownikami, nieraz znajdującymi się na drugim końcu chronionego terenu. W razie jakiegoś nieprzewidzianego zdarzenia, dobrze było, gdy wszyscy byli o nim poinformowani, i mogli reagować odpowiednio szybko i z należytą skutecznością.

Krótkofalówka do każdego zadania

popularny baofengNiestety, zdarza się również iż na wielu obiektach komunikacja jest utrudniona. Wiele różnych rodzajów krótkofalówek, które najczęściej są podstawowym narzędziem do komunikacji między pracownikami, jest podatnych na zakłócenia, szczególnie na placach budowy, gdzie odsłonięte przewody i metalowe elementy blokują lub odbijają sygnał. Nie zawsze jest możliwość używania telefonów, gdyż często posiadanie telefonu w miejscu pracy jest zabronione, mimo warunków w nim panujących. Na szczęście, często przez nas używany, dość popularny baofeng jest na tyle wysokiej jakości, by nie tracić na użyteczności podczas działania w miejscu gdzie zakłócenia są częste. Obecnie używany model testowaliśmy w wielu miejscach, także w tych w których normalne używanie krótkofalówki jest praktycznie niemożliwe, i sprawdził się on doskonale, mając tylko niewielkie zakłócenia i szum podczas przekazu, zamiast całkowitego braku możliwości komunikacji. Również oszczędność baterii jest w tym modelu wielką zaletą, bo może działać nieprzerwanie przez wiele godzin, znacznie dłużej niż większość testowanych przez nas krótkofalówek od innych producentów.

Mimo to nie jest szczególnie dużych rozmiarów, posiadając baterię porównywalną gabarytami do innych modeli. Jest przez to poręczny i wygodny w noszeniu go przypiętego do pasa, w połączeniu z zestawem słuchawkowym, jeszcze bardziej zwiększającym jego funkcjonalność.