Preparaty ochronne zwalczające pchły

Wiele osób posiadających czworonogi na pewno zetknęła się z problemem pcheł. Pchły to powszechnie występujące pasożyty zewnętrzne, które są niezwykle szybkie i zwinne. Na dodatek rozmnażają się  niezwykłą łatwością. Pcheł bardzo trudno pozbyć się z domu. Czasami okazuje się , że jednorazowe podanie preparatu jest niewystarczające.

Jak skutecznie chronić kota przed pchłami?

ochrona przeciw pchłom dla kotaPchły potrafią być nie tylko uciążliwe, ale też niebezpieczne dla zdrowia. Znacząco osłabiają organizm i przenoszą groźne choroby. Należy o tym pamiętać. jeżeli u naszego kota lub psa pojawią się pchły, warto sięgnąć po sprawdzone środki zwalczające powszechnie występujące pasożyty. Najlepiej poradzić się lekarza weterynarii. Skuteczna ochrona przeciw pchłom dla kota i psa w znaczący sposób ogranicza żywotność pasożytów. Popularne środki zwalczające pchły dostępne są w formie płynnego roztworu. Pojedyncze zastosowanie nie zawsze okazuje się w pełni skuteczne. Pchły potrafią przez dłuższy czas skrywać się w różnych zakamarkach mieszkania – na dywanach, meblach lub też starych ubraniach. Czasami warto zatem zastosować dodatkowo specjalne płytki odstrasza jace pchły. Można je rozlokować we wszystkich pomieszczeniach w domu. Trzeba również dodać, ze pchły bardzo nie lubią aromatycznych zapachów, z tego też powodu zaleca się, żeby stosować olejki eteryczne z eukaliptusa do prania i mycia. Warto podkreślić, że popularne środki zwalczające pchły są w pełni bezpieczne zarówno dla zwierząt domowych, jak i ludzi.

Pchły przynoszone na futrze kota nie są wcale odosobnionym zjawiskiem. Można powiedzieć, że zwierzęta wychodzące na zewnątrz są szczególnie narażone na obecność tych małych pasożytów. warto jednak podkreślić, że sami również możemy przypadkiem przynieść do domu pchły.