Projektowanie dużych ogrodów w Poznaniu

Chociaż urządzenie własnego ogrodu wydaje się sprawą prostą to jednak coraz więcej osób decyduje się na pomoc specjalisty w tej dziedzinie. Dlaczego projektowanie ogrodu stało się tak popularne? Ponieważ samodzielnie bardzo trudno jest stworzyć ogród piękny ale i funkcjonalny.

Czym zajmuje się projektant ogrodów?

projektowanie ogrodów - PoznańZwłaszcza przy większych obszarach warto zaplanować dokładnie każdy element wystroju. Oprócz tego projektanci znają bardzo wiele gatunków roślin i mogą idealnie dopasować je do warunków panujących w naszym ogrodzie. Projektant w swojej pracy bierze pod uwagę kilka ważnych aspektów na, które laik często nie zwróciłby uwagi. Przede wszystkim ważne jest ukształtowanie terenu a w odniesieniu do niego wytycza się przebieg dróżek i umiejscowienie infrastruktury w ogrodzie. Jest to ważne zarówno przy budowie altany ogrodowej z instalacją elektryczną czy basenu. Projektowanie ogrodu to nie jedynie rośliny ale elementy architektoniczne jak taras z meblami, palenisko, fontanna, pomieszczenie gospodarcze czy nawet miejsce dla zwierząt. W oparciu o przebieg instalacji elektrycznych w ogrodzie profesjonalista decyduje o umiejscowieniu poszczególnych elementów wystroju. Oprócz tego dobiera również roślinność, która będzie dobrze rosła w określonych warunkach. I tak na przykład przy przechodzących płytko w glebie instalacjach należy obsadzić teren wokół takimi roślinami, które są płytko zakorzenione. Projektowanie ogrodów – Poznań zajmuje się również dbaniem o glebę potrzebną do zasadzenia roślin. Musi być odpowiednio przygotowana i nawożona, aby rośliny w ogrodzie rozkwitły.

Najwięcej czasu przy pielęgnacji ogrodu to czas poświęcony na podlewanie roślinności. W przypadku dużych działek projekt powinien uwzględnić również rozmieszczenie systemów nawadniających czyli na przykład spryskiwaczy włączających się automatycznie.