Proste i efektywne malowanie sprayem

 

Na szczęście malowanie w dzisiejszych czasach nie musi się już kojarzyć z cieknącą wszędzie farba, koniecznością poprawiania miejsc, gdzie farba nie przykryła, czy wydaniem fortuny na sprzęt, który użyjemy raz czy dwa, tzn. ociekacze, pędzle, wiaderka. Są metody, dzięki którym w szybki oraz przyjemny sposób zmienimy kolor danego przedmiotu.

Szeroki wybór spray’ów deco color

spray deco colorNie ma chyba nic prostszego, niż spryskanie powierzchni przez naciśnięcie przycisku od pojemnika spray’a. Farba umożliwia szybką i łatwą zmianę praktycznie każdego przedmiotu. Dostępne są one w niezliczonej ilości kolorów i równie dużych możliwościach wykończeń – od matowego, przez satynowy do błyszczącego. Ten sposób malowania polecany jest do powierzchni z metalu, drewna, ceramiki, szkła, wikliny, kartonu, tkanin, kwiatów żywych i sztucznych oraz niektórych tworzyw sztucznych i plastików. Szerokie zastosowanie zarówno w pracach hobbystycznych, jak i profesjonalnych w domu, ogrodzie, motoryzacji i przemyśle, umożliwia przede wszystkim spray deco color. Najlepiej sprawdza się w temperaturze pokojowej od 15C do 25C. Zapewnia bardzo dobre pokrycie powierzchni. Większość rodzajów zapewnia czas wyschnięcia od 10min. do 15min. Natomiast potrzebuje 40min., żeby nie przylepiał się do ciała lub różnego rodzaju powierzchni. Puszka wielkości 400ml pokryje od 1,5m2 do 2m2 w zależności od koloru i podłoża przy jednokrotnej aplikacji. Deco color zapewniają wysoką odporność na ścieranie i warunki atmosferyczne, przez zastosowanie w składzie uniwersalnego lakieru syntetycznego na bazie rozpuszczalnika.

Malowanie sprayem, oprócz posiadania niezaprzeczalnych zalet, wymaga jednak stosowania kilku podstawowych zasad: trzeba zapewnić chociaż mały ruch powietrza, malowane miejsce lub przedmiot należy wyczyścić, a dookoła miejsce najlepiej zabezpieczyć folią.