Przedszkole bawi i uczy

Muszę przyznać, że początkowo nie chciałam wysyłać swojego dziecka do przedszkola. Nie chciałam wiedzieć, że jest gdzieś beze mnie i może mu się coś stać. Znajome przekonały mnie jednak, że nie wypuszczając dziecka z domu, w rzeczywistości robię mu krzywdę. Dziecko w przedszkolu spotka rówieśników, w związku z czym zdecydowanie lepiej odnajduje się w grupie. Staje się również bardziej samodzielne.

Dobra opieka w przedszkolu

przedszkole - KrakówJeżeli chodzi o przedszkole – Kraków jest miejscem, w którym działa wiele placówek tego typu. Ja zdecydowałam się na przedszkole, w którym miałam pewność, że wszystko jest na najwyższym poziomie. Okazało się, że dokonałam bardzo dobrego wyboru, ponieważ widzę, że mój synek faktycznie stał się bardziej samodzielny i co dla mnie bardzo ważne zdecydowanie łatwiej nawiązuje kontakty z innymi osobami. Ponieważ w przedszkolu kładzie się nacisk na zabawy edukacyjne, moje dziecko również zdecydowanie szybciej się rozwija. Zauważyłam, że ma o wiele większy zasób słów i zaczyna już powoli czytać pierwsze teksty. W przedszkolu prowadzone są również zajęcia sportowe, co moim zdaniem jest bardzo ważne, ponieważ wśród młodzieży i dzieci plagą staje się otyłość i słaba kondycja fizyczna. Myślę, że dzięki tym zajęciom, mojemu synkowi to nie grozi. Ostatnio w przedszkolu przygotowywane jest nawet przedstawienie dla rodziców, już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć swoją pociechę na scenie.

Dziecko powinno chodzić do przedszkola, ponieważ dzięki temu w przyszłości z pewnością o wiele lepiej będzie odnajdowało się w grupie. Zdecydowanym atutem jest dla mnie również fakt, że wszystkie zajęcia w przedszkolu są prowadzone w taki sposób, aby uczyć przez zabawę, w związku z czym mój synek szybciej się rozwija, niż miałoby to miejsce w domu.