Przenoszenie elementów konstrukcji zawiesiami wężowymi

W przemyśle budowniczym oraz transportowym konieczne jest niekiedy zastosowanie rozwiązań, które pozwalają na podnoszenie i przenoszenie wielkogabarytowych ładunków o dużym ciężarze. Istnieją jednak takie przedmioty, które ze względu na swój kształt potrzebują wykorzystania szczególnego rodzaju sprzętu, jaki umożliwia ich podniesienie.

Zastosowanie zawiesi wężowych

Zawiesia wężoweNie wszystkie elementy konstrukcyjne posiadają kształt pozwalający na doczepienie do nich haków mocujących, nie wszystkie też posiadają uchwyty – materiały o okrągłym kształcie i gładkiej powierzchni, takie jak rury, wały, filary czy słupy potrzebują szczególnego typu rozwiązań. Zawiesia wężowe pomagają podnosić je bez mniejszego kłopotu. Stanowią sprzęt o obwodzie zamkniętym, dzięki czemu z łatwością obejmują wszelkie okrągłe przedmioty i pomagają transportować je na duże wysokości oraz odległości. Ich ogromną zaletą jest bardzo duży udźwig przy jednocześnie niskiej wadze własnej, co przyczynia się do tego, że dźwig unoszący dany element konstrukcyjny może wykonać znacznie mniejszy zakres pracy. Nieduży ciężar zawiesi wężowych zawdzięczamy materiałowi, jaki jest wykorzystywany do ich produkcji – wytwarzane są z wysokiej jakości włókien poliestrowych, które zapewniają im bardzo wysoką wytrzymałość. Świetnie nadają się one do przenoszenia materiałów o gładkiej powierzchni – stosuje się wówczas podwójne obwiązanie, dzięki któremu zwiększa się bezpieczeństwo podczas wykonywania operacji podnoszenia.

Zawiesia wężowe charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także na oddziaływanie zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak intensywne opady deszczu, silny wiatr czy działanie promieniowania słonecznego. To bardzo uniwersalny sprzęt znajdujący szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.