Przewozimy samochody na wytrzymałych lawetach

W naszym kraju na jedną rodzinę przypadają zwykle dwa samochody, jeśli nie więcej. Są one przewożone od producentów na lawetach, które muszą być wytrzymałe, by nasze auta nie doznały zarysowań i uszkodzeń mechanicznych. Sprzedawcy samochodów zawsze inwestują więc lawety od znanych oraz renomowanych producentów.

Stawiamy na mocne lawety do przewożenia aut

mocna laweta do przewozu samochodówWszystkie salony sprzedające samochody mają na stanie lawety do ich bezpiecznego przewożenia z różnych krajów. Najczęściej wybierana przez właścicieli salonów, czy komisów jest mocna laweta do przewozu samochodów, z uwagi na jej niezawodność. Wykonane są one ze stalowej blachy, która zapewnia autom stabilizację podczas transportu. Większość z nich z uwagi na duże wymiary ma zamontowane koło podporowe oraz ledowe oświetlenie, by transport był bezpieczny również porą nocną. Przeglądając oferty sprzedawców lawet, zawsze możemy zadać dodatkowe pytania, które czasem nie są opisane na stronach internetowych. Dzięki temu doskonale wiemy, jaki towar zamawiamy. Zarówno ładunek, jak i rozładunek samochodów powinien być łatwy i bezpieczny, co producenci lawet zawsze muszą uwzględnić przy ich projektowaniu. Z tego względu tak często sięgają oni po stal, która jest też materiałem bardzo plastycznym i zapewnia odpowiednią amortyzację, jak żaden inny metal. Ofert jest wiele, więc zawsze znajdziemy lawety do przewożenia sprzedawanych przez nas samochodów, ściągalnych na indywidualne zamówienie klientów.

Przewożenie samochodów tylko z pozoru wydaje się łatwe i sprowadzające do ich rozmieszczenia na lawecie, a następnie odbezpieczenie oraz zdjęcie. W rzeczywistości lawety muszą chronić auta przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas długich przejazdów. Najpopularniejsze są oczywiście lawety stalowe, które cechuje bardzo duża wytrzymałość, i które nie mają sobie równych.