Relaksujący masaż kamieniami dla sportowców

Jeśli szukasz ukojenia dla zmęczonych regularnymi treningami mięśni, dobrym rozwiązaniem dla ciebie będzie masaż kamieniami. Rozgrzane kamienie złagodzą stres poćwiczeniowy, a przy okazji dobroczynnie wpłyną na stan skóry pobudzając ją do życia.

Siła masażu kamieniami

masaż kamieniami - KrakówChociaż sam masaż kamieniami wywodzi się z Azji i polega na ułożeniu rozgrzanych kamieni w odpowiednich miejscach mocy na ciele człowieka, to dla osób, które nie wierzą moc przepływu energii jego zastosowanie ma też wiele racjonalnych argumentów zapewniających silne odprężające i odżywcze działanie. Ułożenie na ciele ciepłych kamieni, które mogą mieć temperaturę nawet około 60 stopni Celsjusza, sprawi, że krew w naczyniach włosowatych skóry zacznie szybciej krążyć i pobudzać tkanki. W dalszej kolejności takie pobudzenie układu krwionośnego sprawi, że skóra będzie lepiej ukrwiona, czyli odżywiona oraz poprawi się jej wizualna kondycja. Przyjemne ciepło wydzielane przez rozgrzane kamienie uciskające na skórę dobrze wpływa także na złagodzenie wszelkich napięć powstałych w mięśniach na skutek stresującego trybu życia jak i powstałych podczas intensywnego wysiłku. Dzięki temu zabiegowi wszelkie obrzęki zmniejszą się dając odczuwalną ulgę. Wracając do poprawienia działania układu krwionośnego, zwiększy się wydolność treningowa dobrze odżywionych mięśni oraz szybciej zregenerują się po intensywnych treningach. masaż kamieniami – Kraków jest miastem, gdzie w wielu hotelach z salonami spa jest to flagowy zabieg oferowany jako potężne narzędzie relaksacyjne.

Szerokie zastosowanie masażu kamieniami to także propozycja dla osób otyłych i cierpiących na nadwagę, przy występowaniu nerwic oraz stanów pourazowych, choroby reumatycznej oraz przy rekonwalescencji po długotrwałych chorobach, w tym także po udarze mózgu.