Rodentycydy stosowane w czasie deratyzacji

W celu zwalczania gryzoni takich jak myszy i szczury stosuje się różnego rodzaju trutki. Nazywane są one rodentycydami i umieszczane w klatkach deratyzacyjnych. W sklepach można też kupić środki, które można samodzielnie wyłożyć w piwnicy, na strychu, aby pozbyć się gryzoni.

Atraktanty i metody fizyczne zwalczania gryzoni

deratyzacja - WarszawaTakie środki działają jednak trochę dłużej i na ich efekt trzeba poczekać. Rodentycydy sprzedawane są w różnych postaciach. Na pewno można znaleźć w sklepach rodentycydy płynne, w postaci granulatu, pasków, kostki, płatków, ziaren, piany i innych. Rodentycydy używane są do metod chemicznych radzenia sobie z gryzoniami. Trzeba jednak pamiętać, że istnieją też metody fizyczne, dzięki którym można wytępić szczury i myszy. Aby skorzystać z metody fizycznej, trzeba najpierw określić, jak duża jest populacja gryzoni i gdzie jest ich zdecydowanie najwięcej. Tak działa deratyzacja – Warszawa, która jest oferowana przez wiele firm. Jednym z elementów metody fizycznej jest gryzonioszczelność. Należy zabezpieczyć wszelkie otwory, przerwy, przez które myszy i szczury mogłyby się przedostawać. Potem wykorzystuje się różne atraktanty, a więc środki, których zadaniem jest przyciągnięcie gryzoni w konkretne miejsce. Inne atraktanty wykorzystuje się w piwnicach i na strychach, a jeszcze inne w hurtowniach, sklepach spożywczych. W miejscu, do którego przyciągane są gryzonie, układa się specjalne chwytacze mechaniczne.

Są to różnego rodzaju pułapki sprężynowe, klejowe, żywołowne. Czasem korzysta się też z opcji bezpośredniego odłowu zwierząt. Firmy, które mają w swojej ofercie usługi deratyzacyjne, zajmują się bardzo często sprzedażą preparatów i urządzeń, które służą do pozbywania się gryzoni. Warto więc korzystać zarówno z chemicznych jak i fizycznych metod deratyzacji.