Rozdrabniacze do domu

Dla sporej części społeczeństwa, która mieszka w domkach jednorodzinnych pod miastem lub na wsi, późną jesień spędza na przygotowywaniu opału na całą zimę. Rozdrabnianie drewna na opał w tradycyjny sposób za pomocą siekiery jest męczące i czasochłonne. Dlatego lepiej jest skorzystać z maszyny, która rozdrobni drewno za nas.

Rozdrabniacze do klocków drewnianych

rozdrabniacz do drewnaRąbanie drewna siekierą wymaga od nas dość dużej tężyzny fizycznej. Jeśli nie chcemy robić tego ręcznie przed każdą zimą to mamy dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest zamówienie rozdrobnionego drewna, a drugim wyposażenie swojego gospodarstwa domowego w rozdrabniacz do drewna. Rozdrabniacz to urządzenie, które rozcina pień drzewa na mniejsze kawałki, takie które zmieścimy bez najmniejszych problemów do pieca. Rozdrabniacz zasilany jest silnikiem. Zazwyczaj jest to silnik spalinowy o dużej mocy i niskim momencie obrotowym. Silnik przekazuje obroty poprzez przekładnie na ostrza, które rozcinają drewno. Ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki temu są bardzo żywotne. Poprawnie użytkowany rozdrabniacz do drewna posłuży nam przez conajmniej kilka lat bez potrzeby żadnych większych napraw, ani ostrzenia ostrzy. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Po krótkim zapoznaniu się z tym urządzeniem będziemy mogli sprawnie je obsługiwać. Musimy pamiętać o tym, aby zachować ostrożność podczas pracy z rozdrabniaczem. Jedyne co musimy robić to podkładać kolejne klocki drewna pod ostrze.

Na rynku dostępne są rozdrabniacze o różnych wielkościach i różnej wydajności. Do gospodarstwa domowego wystarczy nam mały rozdrabniacz, ponieważ nie mamy potrzeby rozdrobnić aż tyle drewna. Wyżej opisane urządzenie możemy kupić za pośrednictwem internatu za kwotą oscylującą wokół dwóch tysięcy złotych.