Solidne płaskie dachy

Budowa nowej nieruchomości, niezależnie od tego czy będzie to nieruchomość mieszkalna, czy też użytkowa, wymaga jednoznacznej decyzji, dotyczącej zakończenia nieruchomości powierzchnią dachową. Możliwe jest wykonanie dachu płaskiego, lub też spadowego, niemniej jednak zdecydowana większość właścicieli decyduje się na montaż dachu płaskiego.

Płaskie dachy w Poznaniu

dachy płaskie poznańZadaszenie nieruchomości mieszkalnej jest konieczne, aby zapewnić odpowiedni poziom ochrony przed warunkami atmosferycznymi, jak również aby chronić nieruchomość przed wszelkiego rodzaju opadami. Niemniej jednak zadaszenie wpływa także na poziom termoizolacji wnętrza nieruchomości, dlatego też warto jest odpowiednio zadbać o wszelkiego rodzaju aspekty, dotyczące budowy dachu, niezależnie od jego konfiguracji. Dachy płaskie poznań, to oferta usług dekarskich, polegająca na wykonywaniu zadaszeń w formie płaskiej, w nieruchomościach nowo powstających, wymagających montażu tego rodzaju części budowlanej. Dach płaski pozwala na urządzenie lokali umiejscowionych na najwyższej kondygnacji budynku, z zachowaniem powierzchni użytkowej, adekwatnej do powierzchni zadysponowanej w nieruchomości. Powierzchnia użytkowa bowiem, nie może być niższa niż 2,60m, wówczas sufit w pomieszczeniu pod dachem, nie może zostać zastosowany niżej, aby zachować powierzchnię użytkową. Pozwala to na aranżację pomieszczenia jako lokal mieszkalny.

Przeciwnie jest w przypadku dachów spadowych, ze względu na konieczność jego zastosowania kończąc przy kondygnacjach przedostatnich, licząc od najniżej usytuowanej. W takim przypadku powierzchnia użytkowa, nie może zostać obliczona jako całkowita powierzchnia lokalu usytuowanego pod dachem nieruchomości. W związku z tym, zdecydowana większość nieruchomości mieszkalnych, zostaje zabudowana dachem płaskim.