Specjalna dwupłaszczowa konstrukcja zbiornika

Wewnętrzny płaszcz, jakim charakteryzują się zbiorniki dwupłaszczowe służy do przechowywania oleju, przy czym konstrukcja zewnętrzna pełni funkcję ochronną – zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem czynników atmosferycznych. Dwupłaszczowy zbiornik olejowy posiada wymagane atesty i certyfikaty, więc zapewnia prawidłowe i zgodne z przepisami przechowywanie olejów opałowych.

Bezpieczne przechowywanie oleju opałowego

dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowyZbiorniki te pokazują swój potencjał szczególnie wtedy, jeśli chodzi o bezpieczne, długotrwałe oraz stacjonarne, składowanie płynnych i materiałów jak olej opałowy w różnych dziedzinach przemysłu, w zakładach przemysłowych lub prywatnych domach. Zbiorniki są zróżnicowane pod względem kształtu i pojemności. Zbiornik charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz pełne zabezpieczenie przed przenikaniem zapachu oleju. Ze względu na lekkość materiału z którego dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowy jest wykonany, jest on łatwy w transporcie oraz montażu. Gabaryty zbiorników pozwalają na ich swobodne przemieszczanie. Standardowo zbiorniki wyposażone są we wskaźnik poziomu z możliwością powiadomienia w przypadku przecieku. W przypadku wyposażenia opcjonalnego, jedną z dodatkowych opcji może być wyposażenie zbiornika w taśmę grzewczą z termostatem, która zapewnia stałą temperaturę oleju opałowego. Zbiorniki można łączyć szeregowo. Dzięki tej możliwości możemy powiększać pojemność zbiornika oleju i z łatwością dostosowywać je do indywidualnych potrzeb.

Podsumowując, dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowy znajdzie zastosowanie we wszystkich budynkach wykorzystujących do ogrzewania olej opałowy. Dzięki swojej konstrukcji oraz szerokiej gamie dostępnych pojemności, zbiorniki te są idealnym rozwiązaniem zarówno dla domów prywatnych, zakładów przemysłowych, jak i wspólnot mieszkaniowych.