Stacja dezynfekująca a higiena naszych dłoni

Każdego dnia nasze dłonie mają kontakt z tysiącami zarazków. Dotkamy przedmiotów, z  którymi miało kontakt wiele innych osób. Siedzenia w komunikacji miejskiej. Klamki. Produkty w sklepie spożywczym. Kiedy już dotkniemy tych wszystkich źródeł zarazków sięgamy po śniadanie czy nieświadomie opieramy dłoń o twarz. Jest to najprostszy sposób na przeniesienie wszelkich bakterii do swojego organizmu. Co w takim razie robić? 

Stacje do dezynfekcji – higiena i wygoda użytkowania

stacja do dezynfekcjiCzęsta dezynfekcja dłoni to klucz do zachowania zdrowia. Stacja do dezynfekcji rąk obecna jest niemal w każdej placówce. Spotkamy je w sklepach, miejscach pracy czy urzędach. Większość z  nich jest bezdotykowa, co pozwala nam zachować jeszcze większe środki ostrożności. Wewnątrz urządzenia znajdują się środki minimalizujące ryzyko zarażeń i usuwające z powierzchni dłoni wszelkie zarazki, bakterie oraz zanieczyszczenia. Warto jednak pamiętać, że skuteczność środków dezynfekujących jest możliwa dzięki znajdującemu się w ich składzie alkoholowi. Jego obecność wpływa na wysuszenie skóry dłoni. Aby tego uniknąć warto więc regularnie nawilżać ręce. Ostatecznie lepiej mieć wysuszone dłonie niż borykać się z chorobami wywołanymi zarazkami, które obecne są w naszym organizmie przez nieprzestrzeganie zasad higieny. Urządzeń do dezynfekcji rąk jest wiele. Dlaczego to właśnie stacja do dezynfekcji cieszy się największą popularnością? Przede wszystkim jej stabilna konstrukcja i wykorzystany do produkcji materiał zapewniają możliwość wykorzystania nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz. 

Najczęściej stacje do dezynfekcji charakteryzują się znacznie większą pojemnością niż tradycyjne dozowniki. Sprawdzają się więc doskonale w miejscach, gdzie mamy do czynienia z większą grupą osób, takich jak sklepy czy siłownie.