Stosowanie pelletu do ogrzewania

Późne lato oraz jesień to czas gdy to wielu właścicieli domów zaczyna interesować się cenami materiałów opałowych. Wówczas konieczne jest przymierzanie się do zakupienia opału ponieważ nie wiadomo kiedy dokładnie nastanie czas gdy będziemy zmuszeni do uruchomienia naszych systemów grzewczych. Obecnie mamy bardzo dużo możliwości jeśli chodzi o zakup tego typu produktów.

Polecany pellet drzewny

pellet barlinekOd dłuższego czasu usłyszeć można o stosowaniu najróżniejszych materiałów opałowych. Już minęły te czasy gdy jedynymi materiałami opalowymi jakie stosowano w domach był węgiel lub też drewno opałowe. Coraz więcej osób decyduje się na wybieranie alternatywnych rozwiązań, które niejednokrotnie okazują się znacznie tańsze chociażby od wspomnianego węgla. Przykładem produktu, który w ostatnim czasie zaczął wzbudzać spore zainteresowanie jest pellet Barlinek. Nazwa tego produktu może nikomu jednak zbyt wiele nie mówić. Niemniej jednak warto wiedzieć o tym, że pellet jest obecnie zaliczany do jednego z najbardziej kalorycznych materiałów opałowych. Produkt ten powstaje z bardzo drobno zmielonych wiórów drzewnych, które poddawane są dodatkowo obróbce termicznej. Dzięki temu pellet znacznie łatwiej się formuje. Niektórzy producenci pelletu drzewnego dodatkowo stosują specjalne środki zwane lepiszczami. Dzięki nim możliwe jest jeszcze łatwiejsze stworzenie wiązań między wiórami drzewnymi.

Na chwilę obecną pellet drzewny można zakupić nie tylko na składach materiałów opałowych. Dodatkowo coraz częściej słyszy się o tym, że ten produkt dostępny jest także w marketach. Sprzedaje się go zapakowanego w worki co dodatkowo ułatwia stosowanie tego materiału w naszych kotłach. Po spaleniu pelletu otrzymamy popiół, który z kolei wykorzystywać możemy do nawożenia roślin.