Suche karmy dla kota

Prawdziwi fani kotów z pewnością zrobią wszystko dla swojego pupila. Regularnie je szczotkują, kupują zabawki, drapaki, czy odpowiednie karmią. Dobrze dobrana karma, zapewni kotu doskonałe zdrowie, siłę i piękną sierść a długie lata.

Co się znajduje w suchej karmie?

karma sucha dla kotaMałe kotki przez pierwsze tygodnie piją wyłącznie mleko matki, ale też dość szybko sięgają po kocie jedzenie. Mowa tu jest o specjalnej karmie dopasowanej do rosnących maluchów. Kiedy kociak stanie się dorosłym osobnikiem, to trzeba będzie zmienić mu karmę na taką, która zaspokoi jego indywidualne potrzeby. Karma sucha dla kota jest odpowiednia dla każdego mruczusia, gdyż posiada odpowiednio zbilansowany skład. Podstawowym składnikiem karmy jest mięso, które stanowi ponad sześćdziesiąt procent zawartości. Dodatki warzywne są doskonałym źródłem witamin i minerałów, których kot nie znajdzie gdzie indziej. Sucha karma jest dostępna w formie małych kuleczek, gwiazdek lub krokiecików z miękkim nadzieniem. Producenci oferują kotom kilka smaków do wyboru, które można podawać na przemian z mokrą karmą z puszki lub saszetki. Najpopularniejsze smaki to kurczak, kaczka, wołowina i ryba. W składzie poza mięsem, są witaminy A, D i E oraz glukozamina, czy biotyna, które wpływają na stan stawów, kości, sierści i wzroku. Ponieważ koty tak samo jak ludzie chorują, to w sklepach zoologicznych znajdziemy karmy dla kotów bezglutenowe, które są idealnie dopasowane do potrzeb zwierząt z wrażliwymi żołądkami. W kwestii żywienia, najlepiej jest ją mieszać z mokrą karmą.

Zwierzęta przyzwyczajają się do tego co jedzą, dlatego chętnie będą jadły suchą karmę, jeżeli od samego początku będziemy im ją podawać. Możemy ją kupić w formie praktycznych toreb czterystu gramowych lub na wagę w dowolnym sklepie zoologicznym.