Świeże owoce i warzywa

Dieta bogata w owoce i warzywa jest zalecane każdemu człowiekowi bez względu na wiek i płeć. To właśnie te dwa rodzaje produktów są głównym źródłem witamin i minerałów dla naszego organizmu, więc powinniśmy je codziennie spożywać.

Czy świeży owoc zastąpi drugie śniadanie?

świeże owoce w BydgoszczyKomponując swoją dietę, powinniśmy mieć na uwadze piramidę żywieniową, która wyznacza pewne podstawy, którymi powinniśmy się kierować. Najważniejsze są węglowodany, białko i niezbędne witaminy. Świeże owoce w Bydgoszczy kupimy na licznych placach targowych, w warzywniakach, marketach, albo zamówimy w firmach cateringowych. Świetnym pomysłem na lekkie, drugie śniadanie jest porcja owoców, lub warzyw, bo są niskokaloryczne, łatwo przyswajalne i posiadają mnóstwo cennych witamin. W niektórych firmach, pracodawcy zamawiają kosze świeżych owoców dla swoich pracowników w celu urozmaicenia ich diety i zadbania o ich zdrowie i samopoczucie. Owoce posiadają naturalnie występujące cukry, więc nikomu nie zaszkodzi jeden banan, czy jabłko. Dla osób dbających o linię, jeden owoc nie zastąpi śniadania, ale w towarzystwie z warzywem, albo serkiem, czy jogurtem, może być pełnowartościowym posiłkiem. Moda na zdrową żywność panuje w naszym kraju od kilku lat i powstaje coraz więcej firm, zajmujących się dystrybucją świeżych produktów. Poza owocami, możemy zjeść też warzywa takie jak marchew, seler naciowy, czy kalarepa. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś pysznego dla siebie. Warto także dzieciom do szkoły dawać owoce.

Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych zaczyna się w domu, dlatego jeżeli nasze dzieci będą widziały, że jemy świeże produkty, to z pewnością w życiu dorosłych chętnie po nie będą sięgały. W pracy lepie nie podjadać, a jeżeli nie możemy się powstrzymać, to niech to będzie owoc.