Terapia ustawień rodzinnych

Wiele osób nie chce przyznać się przed samym sobą lub swoją rodziną z problemów, które aktualnie go trapią. Wstyd jest jednym z najczęstszych uczuć, jakie czują osoby wrażliwe emocjonalnie – wstyd przed byciem źle ocenionym. Łatwiej jest wtedy uciszać głos rozsądku i tłumić w sobie wszelkie problemy, mimo tego, że rosną one z dnia na dzień. Problemy rodzinne zdarzają się w codziennych sytuacjach i każdy ich doświadcza.

Dla kogo przeznaczone są ustawienia systemowe?

ustawienia systemowe hellingeraStarając się poradzić sobie samodzielnie z problemami możemy odnieść zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego. Każdy ma gorsze dni, kłótnie z partnerem, rodziną czy współpracownikami mogą przejść w niebezpieczną rutynę, której po jakimś czasie możemy nawet nie zauważyć. Warto zdać sobie z tego sprawę i zasięgnąć pomocy u specjalisty. Ustawienia systemowe Hellingera to bardzo znana metoda terapii, która dotyka właśnie te sfery życia. Poprzez pracę z terapeutą, pacjent jest w stanie spojrzeć na siebie i swoje problemy z pewnego, niezbędnego dystansu, i dostrzec pomijane wcześniej, kluczowe elementy. Celem tego typu terapii jest oczywiście przezwyciężenie problemów, rozwiązanie ich i dojście do sedna sprawy. Poznanie źródła może być bardzo oczyszczające. Każdy nosi w sobie jakieś tajemnice, a ustawienia Berta Hellingera je ujawniają. Systematyczna praca nad ustawieniami przynosi zadowalające efekty wśród pacjentów, decydujących się na taka metodę terapii.

Ustawienia mają głównie za zadanie odkrycie kart pacjenta. Wszystkie ukryte, pomijane fakty, dotyczące rodziny czy osób bliskich, mają ogromne znaczenie w naszym życiu. Nasza podświadomość ma większą moc, niż myślimy. To właśnie uświadamia sobie osoba, poddająca się terapii ustawień systemomwych, zwanych także rodzinnymi.