Tkanina sukienkowa – jaki materiał wybrać na lato?

Lato, okres w którym nie tylko pogoda sprzyja dobremu samopoczuciu i głębokiej opaleniźnie, ale jest to również czas zakładania letnich, przewiewnych sukienek, których oddychający materiał przeciwstawi się nadmiernemu poceniu i idącym z nim, nieprzyjemnym zapachem.

Przewiewne tkaniny na sukienki!

tkanina sukienkowaSukienki, największe sprzymierzeńce silnych i niezależnych kobiet. Część garderoby, których różnorodność kolorystyczna, fasonów i krojów na rynku dopasuje się do nawet największych wymagań, począwszy od eleganckich bankietów, balów, wesel czy letnich spacerów. Niezależnie od upodobań i okoliczności, w tym pory roku zwrócić należy szczególną na materiał, z którego wykonana jest odzież. Tkanina sukienkowa ma swoje przeróżne gatunki, zwykle odpowiada od bezpośrednio cenie sukienki, a jej rodzaj uzależniony jest także od przeznaczeniu i pożądanemu efektowi, który wywołać ma sukienka. Jednym z popularnych tkanin, z których sukienki są powszechnie sprzedawane jest poliester. Oprócz stosunkowo niskiej ceny i łatwości w uzyskaniu odpowiedniego fasonu, czy też układania materiału, sukienki poliestrowe nie pozwalają skórze oddychać, ma przez to ona skłonności do pocenia. Znacznie lepszy od popularnego „plastiku” jest szyfon. Lekki, zwiewny materiał nadaje się do szycia sukienek koktajlowych, długich i wieczorowych. Bezkonkurencyjna wciąż jednak pozostaje bawełna, która jest najpowszechniejszym materiałem pochodzenia naturalnego. Miła dla skóry, nico droższa od poliesteru, oddychająca, bawełna ze względu na swoją miękkość nie nadaje się niestety dla wszystkich krojów sukienek, choć sprawdza się w letnich kreacjach. Konkurencyjna dla bawełny stała się wiskoza, lżejsza od swojej poprzedniczki, jest tkaniną znacznie cieńszą, jednak ta również nie nadaje się jako materiał sukien wieczorowych, a przy okazji ma predyspozycje do nadmiernego gniecenia.

Wybór tkaniny z jakiej ma być uszyta bądź kupiona sukienka jest więc nie łatwy. Oprócz tak ważnej w lecie przepuszczalności powietrza, ważne są także właściwości materiału. Polieter choć :sztuczny” i nieoddychający przy dobrym obszyciu dobrze się układa. Szyfon jest zwiewny i nadaje sukienkom lekkości. Bawełna i wiskoza pozwalając skórze oddychać, nie nadają się jako tkanina dla wszystkich kreacji. Wybór takiny sukienkowej powinien być więc uzależniony od jej przeznaczenia.