Toner – co to właściwie jest?

Toner jest barwnym proszkiem, który stosujemy w kserografii. Dzięki niemu otrzymujemy obraz kopiowanego dokumentu. Toner jest odpowiednikiem tuszu, jednak stosuje się go w drukarkach laserowych. Toner złożony jest zazwyczaj z dwóch frakcji – większych kulek szklanych oraz mniejszych kulek żywicy.

Czy tonery są drogie?

tonery do drukarek laserowych samsungNiektórym wydaje się, że tonery są dużo droższe od atramentów, ponieważ do ich produkcji wykorzystuje się nowocześniejsze technologie. Wcale nie musi tak być! Tan naprawdę ceny zazwyczaj są porównywalne. Zatem jeśli zastanawiamy się nad zakupem drukarki laserowej, śmiało możemy na nią postawić. Jeśli zależy nam na tym, aby jakość wydruków była jak najlepsza, warto kupić model od najlepszych producentów. Jedynymi z lepszych drukarek laserowych są propozycje od firmy Samsung. Niestety także tonery do drukarek laserowych Samsung są nieco droższe niż tonery innych firm. Jednak płacimy tutaj za doskonałą jakość wydruków, a także bardzo dobrą wydajność. Czasami nie opłaca się inwestować w zamienniki, ponieważ może okazać się, że na jednym zamienniku wydrukujemy znacznie mniej stron niż na oryginalnym tuszu. To dlatego zanim zdecydujemy się na konkretną opcję, warto najpierw zastanowić się, które z rozwiązań będzie bardziej ekonomiczne. Jeśli zupełnie nie orientujemy się w tym temacie, czasami warto jest zapytać obsługę sklepu, w którym wybieramy toner o polecenie najlepszej możliwej opcji. Pamiętajmy także o tym, że niektóre z firmowych drukarek nie chcą poprawnie działać na zamiennikach. Wtedy nie mamy żadnego wyboru i musimy kupować oryginalne tusze i tonery.

Jeśli szukamy drukarki, która posłuży nam przez wiele lat i przez ten czas zagwarantuje nam tak samo doskonałą jakość wydruków, postawmy na markę Samsung. Firma ta może pochwalić się wieloma udanymi modelami, które może polecić wiele osób. Pamiętajmy jednak o tym, że tonery do tych drukarek mogą być nieco droższe niż inne.