Trwałe posadzki żywiczne – gdzie są wykorzystywane

Posadzki żywiczne to obecnie jedna z ciekawszych propozycji, jeśli chodzi o wykończenie podłogi w różnego rodzaju obiektach wynika to w dużej mierze z tego, że ten system podłogowy ma wiele zalet. Gdzie zatem stosuje się tego rodzaju posadzki i jakie są ich zalety?

O zastosowaniu trwałych posadzek żywicznych

trwałe posadzki żywiczne we WrocławiuPosadzki żywiczne to rozwiązanie, które odznacza się duża trwałością, dzięki czemu mogą one być stosowane jako posadzki przemysłowe. Warto jednak zaznaczyć,ze posadzki żywiczne dostępne są zarówno w wersji epoksydowej jak i poliuretanowej. Przy czym te pierwsze choć odporne na na działanie czynników chemicznych, dość dobrze znoszące czynniki mechaniczne oraz łatwe do utrzymania w czystości, są dość podatne na zarysowania a także ma na nie wpływ promieniowanie UV. Poliuretanowe są natomiast zdecydowanie trwalsze przy tym jednak także i znacząco droższe. I tak dla przykładu za epoksydowe trwałe posadzki żywiczne we Wrocławiu zapłacimy około 160 zł za metr kwadratowy podczas gdy za te poliuretanowe 300 złotych. Różnica niebagatelna, gdzie zatem warto i które wykorzystywać. Posadzki epoksydowe to rozwiązanie, które często spotykamy na parkingach, halach magazynowych czy też w obiektach przemysłowych o ie aż tak dużym stopniu eksploatacji. Poliuretanowe natomiast stosuje się wszędzie tam gdzie wymagane jest mocniejsze zabezpieczanie powierzchni posadzki oraz tam gdzie z jest ona mocno narażona na działanie słońca. 

Posadzki żywiczne z racji tego, że odznaczają się wysokim stopniem trwałości z racji czego bardzo dobrze sprawdzają się one w różnego rodzaju obiektach przemysłowych czy też użytku publicznego, czyli wszędzie tam gdzie od posadzki wymaga się większej wytrzymałości. Warto jednak pamiętać o tym, że posadzki żywiczne są dość kosztowne, dlatego nie zawsze ich wykonanie musi się opłacać.