Urozmaicone programy obozów wspinaczkowych

 

W tym roku postanowiłam zmienić nieco swoje plany wakacyjne i pojawić się w miejscu, w którym mogłam nauczyć się nowych rzeczy, które pomogą mi jeszcze lepiej poruszać się po górach, często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W tym celu zapisałam się na profesjonalne szkolenie i znalazłam się w grupie osób, które również wybierały się na ten kurs.

Polecane obozy wspinaczkowe

obóz wspinaczkowyZapisałam się na obóz wspinaczkowy, który był realizowany w dolinkach podkrakowskich oraz Jurze Północnej. Obóz trwał 4 dni, podczas których nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy i rozwinęłam swoje dotychczasowe umiejętności, które pomogły w moich późniejszych wycieczkach. W umówionym miejscu i czasie razem z innymi uczestnikami kursu pojawiłam się, aby rozpocząć nasze szkolenie. Na początku, instruktorzy przedstawili nam ogólny zarys obozu, zapoznali nas ze sprzętem wspinaczkowym oraz podzielili nas na kilka mniejszych grup, aby móc swobodnie pracować. Podczas pierwszego dnia, poznałam różnego rodzaju zagrożenia, jakie mogą mnie spotkać na terenie skalnym, poznałam również ogólne zasady bezpieczeństwa oraz przeznaczenie sprzętu wspinaczkowego. W kolejnych dniach, wraz z innymi uczestnikami kursu nauczyliśmy się rozpoznać topografię danego miejsca, poznaliśmy różne techniki wspinania oraz różne formacje skalne wraz ze sposobami ich pokonywania. Nasi instruktorzy pokazali nam również, w jaki sposób stosować autoratownictwo. Poznałam węzły oraz ich zastosowanie, a wraz z innymi koleżankami i kolegami z kursu poznaliśmy asekurację dolną oraz techniki linowe. W kolejnych dniach wspólnie uprawialiśmy wspinaczkę na skałkach, a ja mogłam wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce i cieszyć się wspaniałym górskim widokiem.

Podczas mojego ostatniego kursu w polskich górach, nauczyłam się wielu rzeczy, które później pomogły mi jeszcze lepiej poruszać się po moich ukochanych górach. Cieszyłam się z tego, że uczestniczyłam w tak profesjonalnie przygotowanym szkoleniu.