Usuwanie programów podsłuchowych

 

Programy monitorujące połączenia telefoniczne są o dziwo bardzo łatwo dostępne. Najczęściej są to aplikacje o najmniejszej przydatności, funkcjonujące tylko na jednym rodzaju systemu operacyjnego czy urządzeniu, aczkolwiek nawet tak ograniczone aplikacje są szkodliwe i mogą spowodować wiele problemów właścicielowi urządzenia.

Usuwanie szkodliwych programów podsłuchowych z telefonu

wykrywanie podsłuchuWykrywaniem i usuwaniem programów podsłuchowych, nielegalnie zainstalowanych na urządzeniu przez osoby trzecie zazwyczaj zajmują się agencje detektywistyczne, lub te serwisy telefoniczne które współpracują z takowymi. Wykrywanie podsłuchu w urządzeniu mobilnym wymaga bowiem wykorzystania programów niedostępnych dla osób prywatnych, które przeszukują wszystkie zasoby telefonu i monitorują jego pracę. Proste, nieszczególnie skuteczne aplikacje podsłuchowe które używane są poza służbami mundurowymi najczęściej należą do bardzo łatwych do rozpoznania, aczkolwiek ich usunięcie może zająć nieco czasu nawet najlepszemu technikowi. Programy te bowiem są często instalowane w samym systemie operacyjnym, gdzie nieumiejętne usunięcie plików może spowodować konieczność całkowitego postawienia systemu od nowa. Usuwanie takich aplikacji zawsze więc przeprowadzane jest przez osoby zaznajomione z działaniem systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych, oraz w naprawie telefonów.

Aplikacje mogą być usunięte z telefonu błyskawicznie, zwłaszcza jeśli używane są nowoczesne managery plików, mające dostęp administracyjny do urządzenia nawet po jego wyłączeniu. Jeśli na urządzeniu nie został zainstalowany nowoczesny, płatny podsłuch, cała operacja kasacji programu może trwać co najwyżej kilka godzin, z czego najbardziej czasochłonne bywa samo wykrycie aplikacji w systemie.