W księgarniach katolickich znajdziemy Biblię

 

Każdy wierzący i praktykujący chrześcijanin z pewnością zgodzi się z twierdzeniem, iż lektura Pisma świętego jest zajęciem pozwalającym nawiązać z Bogiem wyjątkową więź. Większość z nas ma okazję obcować  z tekstami Biblii podczas niedzielnych Mszy świętych, warto jednak sięgać do nich również w czasie wolnym.

Wyjątkowe Pismo święte

pismo święte księgarniaPismo Święte jest najważniejszą księga chrześcijaństwa, zawierającą spisane setki lat temu prawdy o Bogu, stworzeniu i odkupieniu ludzkości przez Jezusa Chrystusa. Poprzez lekturę Pisma Świętego możemy lepiej poznać prawdy naszej wiary, a przez to nawiązać lepszą więź ze Stwórcą. Biblia może być również źródłem inspiracji i porad życiowych dla każdego z nas. Jeśli chcielibyśmy mieć w domu własne Pismo Święte księgarnia katolicka jest miejscem, gdzie z pewnością znajdziemy coś dla siebie. W takich sklepach możemy obejrzeć Biblie w dużych, mniejszych i kieszonkowych formatach, w różnych przekładach i wydaniach. Biblia to również wspaniały pomysł na prezent dla osoby, która przygotowuje się do ważnej religijnej uroczystości, jak Pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie czy ślub. Ofiarowanie jej Pisma Świętego może pomóc jej w kroczeniu drogą wiary i miłości Bożej. Jeśli nie jesteśmy pewni, które wydanie Biblii będzie dla nas najodpowiedniejsze, możemy poprosić o pomoc osoby pracujące w księgarni. Są to często siostry zakonne, gdyż tego typu sklepy prowadzone są zwykle przy kościołach.

Lektura Pisma Świętego to inspirujące zajęcie, pozwalające nam być bliżej Boga i poznać wszystkie Jego dzieła. Jeśli chcielibyśmy częściej zaglądać do Biblii, powinniśmy zakupić egzemplarz, by mieć go zawsze pod ręką. W tym celu warto odwiedzić katolicką księgarnię lub sklep z dewocjonaliami i obejrzeć dostępne dla nas wydania Pisma Świętego.