Winyl z polskim artystą

Polscy wykonawcy nagrywali swoje utwory na płytach winylowych i tak się dzieje do dziś. Nie jest to już tak popularny proceder, jednak jeśli ktoś chce być „na topie”, powinien mieć nagrane własne utwory na płycie winylowej. W takim wypadku na pewno jego popularność znacznie wzrośnie.

Słuchanie muzyki z płyt

polskie płyty winyloweWbrew powszechnym opiniom, w Polsce słucha się muzyki z różnych nośników muzycznych – także z płyt winylowych. Polscy artyści przez dekady nagrywali swoje przeboje, które są słuchane dziś – nawet – przez młodsze pokolenie. Wprawdzie ci bardziej wyrafinowani potrafią modyfikować ich twórczość, jednak nie ulega wątpliwości, że słuchają i doceniają, jak polskie płyty winylowe potrafią pięknie brzmieć. Często ta „chrypiąca nutka” daje prawdziwy smaczek słuchanej muzyce, choć jej powodem może być np. mało widoczne uszkodzenie starej płyty winylowej. Taka płyta może się „powtarzać”. ale raczej się nie zatrzyma, ponieważ jej obrót zależy od silniczka odtwarzacza. Na pewno w każdym domu jest jakaś płyta winylowa z polską treścią muzyczną. Jeśli nie, warto sobie taką płytę kupić. Płyty można dostać praktycznie wszędzie, ale warto poszukać na portalach aukcyjnych, ponieważ można tam znaleźć prawdziwe perełki starych, polskich utworów. Pomimo, że płyty wciąż są nagrywane, istnieją też takie, które należą do zamierzchłej przeszłości muzycznej, tym bardziej chętniej słuchanej nie tylko przez koneserów tego typu muzyki, ale także młodsze pokolenie i odpowiednio docenianej. 

Płyty winylowe to duże wyzwanie dla imprezowiczów. Należy liczyć się z tym, że nie da się tak po prostu włączyć muzyki i iść „się bawić”. Kiedy piosenka się skończy, trzeba zmienić płytę – czyli oderwać się na chwilę od towarzystwa (lub ważnej rozmowy). To dlatego didżeje są tak popularni.