Własna łaźnia parowa

 

W zeszłym roku zamieszkałam wraz z mężem w nowym domu na przedmieściach. Wcześniej mieszkaliśmy w wynajmowanym mieszkaniu, a więc budowa własnego domu była dla nas naprawdę poważnym wydarzeniem. Bardzo zależało mi na tym by udało w projekcie domu uwzględniono pomieszczenie na łaźnię parową. 

Łaźnia parowa jest bardzo komfortowa w używaniu

łaźnia parowa w domuPrzede wszystkim łaźnia, a sauna to nie jest to samo. Szczerze mówiąc sama sobie nie zdawałam z tego sprawy. Dopiero kiedy udałam się do biura architektonicznego zajmującą się projektem mojego domu i wnętrz, które miały się w nim znajdować jeden z architektów zapytał mi się czy na pewno chodzi mi o łaźnie parową czy saunę i powiedział mi jakie konkretnie są różnice między nimi. Po rozmowie z projektantem stwierdziłam, że łaźnia parowa w domu będzie lepsza mimo tego, że początkowo pomyliłam ją z sauną. Zdecydowałam się na łaźnię, ponieważ nagrzewa się ona o wiele szybciej i nie trzeba siedzieć w niej aż tak długo. A mi zależy na czasie bo jestem bardzo zapracowana i nie mam czasu na spędzanie 30 minut na czekanie aż sauna się nagrzeje, a potem siedzieć w niej przez całą godzinę abym mogła skorzystać z jej wszystkich zdrowotnych właściwości. Natomiast jeżeli chodzi o łaźnie to wystarczą jakieś trzy minuty by można było z niej korzystać i by osiągnęła ona wymagane parametry. Nasza łaźnia w środku jest piękna, bo wyłożona jest ceramiką.

Kiedyś często korzystałam z publicznych saun i bardzo to lubiłam. Jednakże od kiedy mam własną łaźnię w domu uważam, że jest to lepsze rozwiązanie niż sauna. W łaźni czuję się o wiele lepiej korzystając z niej codziennie. Oprócz tego, że moja skóra jest o wiele lepiej nawilżona, to jeszcze bardzo łatwo się w saunie odprężam. A ja zdecydowanie takiego relaksu potrzebuję.