Wózki aluminiowe o podwyższonym komforcie

 

Wybór wózka inwalidzkiego wcale nie jest taki łatwy. Wiele zależy od tego, w jakim stanie jest osoba chora. Istnieją proste wózki inwalidzkie dla osób, które tylko czasowo nie mogą samodzielnie chodzić, ale są też specjalistyczne wózki dla tych, którzy będą korzystać z nich przez całe życie. Wózki specjalne są zazwyczaj droższe i trzeba liczyć się tutaj z kosztem kilku tysięcy złotych.

Wózki z systemami stabilizacji części ciała

adaptacyjne wózki inwalidzkie - sklep onlineDo wózków specjalnych z pewnością należą te ortopedyczne, które przeznaczone są dla osób z niestabilnościami tułowia. Takich pacjentów jest całkiem sporo, bo często należą do nich osoby po wylewach, z paraliżami, niedowładami, stwardnieniem rozsianym. Są to wózki skierowane dla wszystkich tych, którzy mają trudności z utrzymaniem postawy siedzącej. Takie adaptacyjne wózki inwalidzkie – sklep online można oczywiście zamawiać przez internet, ale najpierw warto zapoznać się ze wszystkimi danymi technicznymi. Wózek powinien zapewniać wysoką stabilizację i musi być wygodny w użytkowaniu. Obecnie bardzo popularne są wózki inwalidzkie, w których istnieje możliwość odchylenia oparcia nawet o 90 stopni. Dobrze jest wybrać wózek o podwyższonym komforcie. Wszystko po to, by pacjent czuł się na takim wózku jak najlepiej. W niektórych wózkach istnieją nawet specjalne systemy, dzięki którym można stabilizować poszczególne części ciała. Konstrukcja wózków inwalidzkich bardzo często wykonana jest z aluminium. Jest to materiał solidny, a zarazem lekki.

Jeśli chodzi o tapicerkę wózka inwalidzkiego, to najlepiej postawić na ortopedyczną. A to wszystko po to, by zapewnić najwyższy standard użytkowania. W wózkach inwalidzkich bardzo ważne jest to, by stabilizować przede wszystkim plecy. Nie powinny być one w żaden sposób obciążane. Wózek ma też utrzymać odpowiednią pozycję głowy.