Wycieczki po winnicy

W nadchodzącym sezonie letnim bardzo popularne stają się wycieczki nie tylko nad morze czy góry, ale do winnic. Bardzo wiele osób jest w szoku,a le na terenie naszego kraju, głównie w południowych rejonach Polski jest bardzo dużo winnic w których wyrabia się wysokiej klasy wino i odbywają się tam również specjalne wycieczki, także można zobaczyć produkcję Polskiego wina od początku.

Popularność winnic rośnie

zwiedzanie winnicyJest to dość niespotykana atrakcja jeżeli chodzi o spędzanie czasu z rodzinom, lecz zwiedzanie winnicy to w ostatnim czasie ciągle rosnący trend. Wiele osób dzięki temu będzie mogło się dowiedzieć w jaki sposób robi się prawdziwe wino. Podczas wycieczki można zobaczyć cały proces tworzenia, od zerwania kiści winogrona po spożywanie go w kieliszkach na pokazie. Winnice często są przekształcone w hotele, także można połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem, co jest bardzo dobrą alternatywą na jakiś ciepły weekend. Winnice w Polsce może nie są tak rozległe jak te z amerykańskich filmów, gdyż w Polsce hodowany jest zupełnie inny typ winogron. W związku z  tym wymagają one zupełnie innego oświetlenia ze strony słońca jak i późniejszej ich obróbki, także podczas zwiedzania będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat samego wina i całego procesu twórczego, który jest jednym z lepszych na świecie i co rok wiele turystów przyjeżdża do Polski by poznań sekrety wyrobu naszego wina.

Cieszy nas fakt, ze Polskie winnice znowu zyskują na popularności,a organizowanie po nich wycieczek na pewno jeszcze mocniej wpłynie na ich reklamę. Prawdę mówiąc, mało osób wie jakie jest dobre Polskie wino jak je rozróżniać i jak wybrać wino do odpowiedniej potrawy,a tego wszystkiego będzie zawsze można się dowiedzieć podczas takiej wycieczki.