Zachwyć wszystkich przyciągającym wzrok fascynatorem

 

Moda cyklicznie wraca do trendów sprzed dziesięcioleci by odświeżona, zachwycić użytkowników na nowo. Trudno jednak odkryć w tej dziedzinie coś przełomowego. Podobnie jest z nakryciami głowy – czapki, kapelusze czy chusty miały swój debiut wiele lat temu. Aktualnie porzuca się przyciągające wzrok ekscentryczne nakrycia głowy, choć istnieją wyjątki.

Czym różni się toczek od fascynatora?

 fascynatorSą okazje, kiedy niecodzienny, odważny look jest pożądany, a znakomitym uzupełnieniem stroju jest piękne nakrycie głowy. Do wyboru mamy kapelusze, toczki, ale bardzo oryginalnym rozwiązaniem będzie założenie fascynatora. Ozdoba ta jest podobna do toczka, jednak nie spełnia funkcji ochrony głowy przed zimnem czy wiatrem – jest to kombinacja woalki ze zdobiącymi elementami. Mogą to być pióra, wstążki, perełki, koraliki, koronka czy kamienie szlachetne. Całość utrzymuje się za pomocą opaski bądź przypinki. Ozdobę tego typu możemy wybrać na różne uroczystości. Znakomitym przykładem są śluby członków brytyjskiej rodziny królewskiej – tam zaproszone kobiety dopasowują się do dresscodu, ubierając właśnie toczek lub fascynator. Wyglądają wówczas niesamowicie elegancko oraz odświętnie. Wzorując się na tak świętujących celebrytach, sami chętnie sięgamy po oryginalne nakrycia głowy. Decydują się na nie coraz częściej nawet panny młode, i to zamiast welonu, który przecież od wielu lat jest nieodłącznym elementem ślubnej wyprawki na całym świecie.

Fascynatory czy toczki to wdzięczne zastępstwo welonów, choć istnieją także takie modele, które z welonem mogą z powodzeniem współgrać. Ich ceny wahają się w dość dużych granicach, oczywiście zależnie od materiału, z którego są wykonane. Starannie i gustownie wykonana tego typu ozdoba doda nam klasy i pozytywnie wyróżni spośród pozostałych gości.