Zalety agrotkaniny w hodowli ślimaka

Jeżeli chodzi o zastosowanie oraz właściwości agrotkanin to każdy z nas wie, że jest ona pomocna podczas ograniczenia chwastów. Jest to jej ogólna funkcja, która eliminuje rozsiewanie się roślin i sprawia, że łatwiej jest nam zadbać o wzrost pożądanego gatunku.

Różne zastosowanie mat 

maty ściółkująceOprócz tego dobrze przepuszcza wodę. To sprawia, że możemy swobodnie podlewać nasze rośliny, a one dostaną odpowiednią porcję wartości, którą chcemy im przekazać. Dotyczy to nie tylko samej wody ale również nawozów. Jednak czy znamy pozostałe możliwości jeżeli chodzi o jej wykorzystanie? Okazuje się, że trwałość tego materiału, dostępność oraz niska cena zachęcają również hodowców ślimaków jadalnych, którzy pragną zredukować koszty dotyczące infrastruktury. Maty ściółkujące wykorzystuje się zatem do budowy ogrodzeń zabezpieczających plantację przed ucieczką ślimaków. Dzięki temu można wykorzystać trwały materiał. Maty ściółkujące są całkowicie neutralne i nie posiadają żadnych szkodliwych substancji. Dzięki temu są bardzo bezpieczna dla tych zwierząt i im nie zaszkodzą. Ślimaki są bardzo wrażliwe dlatego warto wcześnie zwrócić na to uwagę. Montując ogrodzenie warto pamiętać aby podkopać matę na pewną długość. Dzięki temu unikniemy ucieczki dołem, ponieważ ślimaki w czasie rozmnażania również wkręcają się w glebę na nie wielką głębokość. Mata, która również jest wkopana stanowi świetną barierę przed przypadkową ucieczką.

Jest też materiałem bardzo lekkim i łatwym w ewentualnej obróbce. Dzięki temu nie będziemy potrzebowali specjalistycznych narzędzi co by stanowiło dodatkowy koszt. Jej potencjał jest wykorzystywany w różnych dziedzinach. Jak widzimy znalazła też swoje miejsce w hodowli ślimaka jadalnego i jest tam często wykorzystywana podczas budowy ogrodzeń.