Zwrot zagranicznego podatku vat

Nie każdy z nas wie, że możliwość zwrotu podatku VAT z UE mają tylko osoby na stałe mieszkający poza granicami Unii Europejskiej. Aby zwrócić VAT z UE trzeba prowadzić w Polsce działalność gospodarczą oraz mieć zarejestrowaną działalność do podatku VAT w naszym kraju. Oznacza to, że osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej w Polsce nie mogą zwrócić podatku VAT.

Jak zwrócić podatek VAT z UE?

zwrot podatku vat z ueNie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że o zwrot vat z innego państwa można ubierać się w  różnych przypadkach. Są to sytuacje: zakupu paliwa lub wynajmu środków transportu za granicą. Zwrot otrzymamy również z innych wydatków związanych ze środkami transportu takich jak opłat drogowych oraz innych związanych z użytkowaniem dróg czy kosztów podróży. Kosztów zakwaterowania, kosztów żywności oraz napojów i usług restauracyjnych również mogą być zwrócone w kwocie podatku. Aby ubiegać się o zwrot podatku vat z ue należy wystąpić w Polsce według szczególnej procedury VAT-REFUND wypełniając formularz VAT-REF oraz składając go w swoim urzędzie skarbowym. Jest o dość trudna procedura dlatego dobrym rozwiązaniem podczas ubiegania się o zwrot jest zlecenie zwrotu podatku specjalistycznej firmie. Która jako pełnomocnik zajmie się załatwieniem sprawy za nas w sprawny sposób. Specjalistyczna firma posiada doświadczenie w zwrotach vat z UE co znacząco skraca czas otrzymania zwróconych pieniędzy.

Jak widać nie każda osoba może ubiegać się o zwrot podatku vat z Unii Europejskiej. Jednak w przypadku, w którym przysługuje nam dany zwrot powinniśmy się o niego ubiegać. Jeśli nie wiemy jak się za to zabrać warto skorzystać z wyspecjalizowanej w zwrotach podatków vat firmie. Nie warto jednak porzucać zwrotu, ponieważ często są to duże kwoty, których po prostu szkoda zaprzepaścić.